Esin ÇUHA

Ünvan: Yoga Eğitmeni

Doğum Yeri ve Tarihi: İzmir, 1959

Görev Aldığı Lokasyon: MedStar Antalya Hastanesi

Bildiği Yabancı Diller: İngilizce

Email Adresi: [email protected]

Telefon Numarası: 444 2 112

Deneyimi

  • 2010 yılında Yoga Akademy ile tanıştı.Tüm sorularının yanıtını Orginal Yoga Sistemi’nde buldu.Şu anda Büyük Yoga üstadı, paramahamsa yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf önderliğinde,Yoga Akademy’de çalışmalarına devam ediyor.

Eğitimi

  • Nefes Koçluğu
  • Yoga Akademi Eğitmen

Mesleki Üyelikler

  • Devlet resim heykel müzesi yönetim kurulu
  • Sesam (Serbest sanatçılar derneği)

Gönüllü Çalışmaları

1974 yılında İstanbul’da doğdu.Nefes eğitmeni olarak çalışmalarını sürdürürken 2010 yılında Yoga Akademy ile tanıştı.Tüm sorularının yanıtını Orginal Yoga Sistemi’nde buldu.Şu anda Büyük Yoga üstadı, paramahamsa yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf önderliğinde,Yoga Akademy’de çalışmalarına devam ediyor.

İlk çalışmalarım inanmaktan bilmeye taşıdı beni.. Bilmek harikaydı..

Ama kitapların birbirine tekrar etmeye başladığı, ben öğrenme, bildiklerini paylaşma arzusuyla yanarken bir şeylerin eksik olduğunu görüyordum, içime sinmeyen bir şeyler vardı. Daima iç huzuru, daima sağlık, daimi mutluluk, karmasız bir hayat nasıl mümkündü?

Bir gün kitap evinde bir yoga dvd seti gördüm.Bir sürü yoga dvd si arasında neden ilgimi çekti biliyor musunuz?başlangıç,orta ileri seviye diye ayrılmıştı.Bayıldım .. Zorlamadan.. Yıldırmadan.. Zarar vermeden OYS sizi yavaş yavaş gevşetiyor,esnetiyor,geliştiriyor,büyütüyor..

Yoga Academy ye ilk gittiğimde mekana adımımı atar atmaz Yoga Academy ailesine dahil olacağımı çok güçlü hissettim.. Çalışma günü enerjim o kadar yükselmişti ki; doğru yerde, doğru sistemde, doğru insanlarla, gerçek üstadla olduğum için binlerce şükrettim. Orginal Yoga Sisteminde tüm ihtiyaçlarımın,tüm sorularımın cevabının olduğunu biliyorum.. Nefesle tanıştığımda bütün kalbimle nefes çalışmalarını yaymak istemiştim. Orijinal yoga sistemi ile ise yerimi bulduğumu..

Neden Orijinal Yoga sistemi biliyor musunuz? Hiçbir şey yüzeyde değil, yaratılmış, uydurulmuş,geliştirilmiş değil, her yönüyle tam ve eksiksiz.. İnsanoğluna verilmiş en büyük hediye, en büyük miras..

 Sevgili  Byük yoga üstadı, paramahamsa, attığım mailleri en kısa sürede yanıtladığınız,telefonlarıma yanıt veremediğinizde bile, ne kadar yoğun olursanız olun döndüğünüz, hiçbir sorumu cevapsız bırakmadığınız, yardım istediğimde beni duyduğunuz, tüm arayışlarımı sonlandırdığınız için binlerce teşekkürler.. TÜM VARLIĞINIZI, TÜM ZAMANINIZI ORJİNAL YOGA SİSTEMİNİ TANITMAYA VE YAYMAYA ADADIĞINIZ İÇİN BİNLERCE TEŞEKKÜRLER.. Evrendeki tüm varlıkların yolu aydınlık, kalplerindeki sevgi kocaman olsun..